Beznazwy 1

BEZPŁATNE KURSY

WĘDLINIARZ I PIEKARZ

Dyrektor Szkół Rzemieślniczych wspólnie z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy organizuje dwutygodniowe kursy w zawodzie: wędliniarz i piekarz.

Kurs wędliniarz rozpoczyna się 18.09.2017r.

Kurs piekarz rozpoczyna się 2.10.2017r.

Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie uczestnikom kursu oraz zaświadczenie z przyuczenia do określonej pracy, wydane przez Izbę Rzemieślniczą w Lublinie.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (83 342 38 12) do 14.09.2017 do godziny 17.00 w siedzibie szkoły.

Terminy egzaminów czeladniczych rok szkolny 2016/2017

21.08.2017 (poniedziałek) - mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowy, elektryk, elektromechanik, ślusarz (teoretyczny) Miejsce egzaminu ul. Moniuszki 20

23.08.2017 (środa) - murarz-tynkarz (teoretyczny) Miejsce egzaminu ul. Moniuszki 20

23.08.2017  (środa) - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (teoretyczny) Miejsce egzaminu ul. Moniuszki 20

28.08.2017 (poniedziałek) - piekarz, cukiernik, kucharz, fryzjer (praktyczny i teoretyczny) Miejsce egzaminu ul. Warszawska 14

Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 10.00

BOŻE CIAŁO

DSCF0308415 czerwca w kościele katolickim obchodzono święto Bożego Ciała.
W naszym mieście całą uroczystość uświetniła dodatkowo obecność biskupów: biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej – Piotra Sawczuka i biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej – Antoniego Dydycza. Do naszego miasta zawitały również relikwie Błogosławionego Honorata rodowitego bialczanina.

Święto Konstytucji 3-go Maja

maj17Corocznym zwyczajem delegacja bialskiego Cechu oraz Szkół Rzemieślniczych uczestniczyła  w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych pod kościołem św. Antoniego. O 11:30 odprawiono Mszę Świętą. Następnie kolumna pocztów i zgromadzonych mieszkańców miasta udała się pod tablicę upamiętniającą Konstytucję 3 Maja przy Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kraszewskiego, gdzie swoje przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska - Dariusz Litwiniuk. Po krótkim, ale pouczającym przemówieniu, które skróciła zapewne kapryśna pogoda, zgromadzeni złożyli pod tablicą kwiaty.