Wyniki konkursu: "Dobry Zawód - Pewna Przyszłość" 2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznego konkursu plastycznego i fotograficznego "Dobry Zawód - Pewna Przyszłość".

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości - GALERIA

W dniu 11 listopada 2023r. reprezentacja Cechu Rzmieślników i Przedsiębiorców uczestniczyła w miejskich obchodach 105-tej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody odbyły się na Placu Wolności, gdzie złożono kwiaty w miejscu pamięci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Zmiana wynagrodzenia młodocianych od 01.09.2023r.

W Dzienniku Ustaw z dn. 14.07.2023 r. pod poz. 1348 zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania [rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2023 r.]
W efekcie nowelizacji rozporządzenie (Dz. U. z 2018 r. poz. 2010 oraz z 2019 r. poz. 1636) - od 1 września 2023 r:

1) Podwyższone zostały o 3% najniższe stawki procentowe wynagrodzeń młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, w odniesieniu do każdego roku nauki zawodu lub przyuczenia do wykonywania określonej pracy, w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale które będą wynosić:
• w pierwszym roku nauki - nie mniej niż 8%;
• w drugim roku nauki - nie mniej niż 9%;
• w trzecim roku nauki - nie mniej niż 10%,
• a w okresie przyuczenia do wykonywania określonej pracy nie mniej niż 7% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale wynagrodzenia, o którym mowa w § 19 ust. 1 rozporządzenia.

XLII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Plakat

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XLII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbędzie się 25 czerwca 2023 roku

Chęć wzięcia udziału w pielgrzymce wraz z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców należy zgłaszać w biurze Cechu lub pod numerem telefonu (83) 343 34 35 do dnia 15.06.2023r.

Starszy Cechu w gronie wyróżnionych

W dniu 25.04.2023r. odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Prezydent RP wraz z ministrem klimatu i środowiska przyznał odznaczenia zasłużonym mieszkańcom województwa lubelskiego m.in. za działania na rzecz dobra wspólnego, zaangażowanie w ramach działalności gospodarczej, społecznej i samorządowej. Wśród osób wyróżnionych za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa znalazł się Pan Mirosław Sawczuk - Starszy Cechu. Wręczenia odznaczeń dokonał Wojewoda Lubelski.