Walne Zgromadzenie Członków Cechu

10 czerwca w Domu Rzemiosła odbyło się Walne Zgromadzenie.

Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie – Zbigniew Marchwiak oraz radca prawny Cechu i Szkół – Sławomir Forenc.

Dni Miasta Białej Podlaskiej

Od 1 do 3 czerwca odbywały się Dni Białej Podlaskiej. W roku jubileuszowym, 100-lecia reaktywowania bialskiego Cechu, realizowany jest plan promocji rzemiosła i oświaty rzemieślniczej. Częścią tego planu jest uczestnictwo nie tylko w uroczystościach typowo rzemieślniczych ale również miejskich.

Boże Ciało

Pielęgnowaną od lat tradycją jest uczestnictwo środowiska rzemieślniczego w obchodach święta Bożego Ciała. Rzemieślnicy, pracownicy Cechu oraz Szkół Rzemieślniczych ubierają ostatni z czterech ołtarzy, na którym następnie wygłaszane jest kazanie. Także i w tym roku tradycji stało się zadość i już od wczesnych godzin rannych rzemiosło składało i przystrajało swój świąteczny ołtarz.

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW

Zebranie odbędzie się 10.06.2018 r. w Domu Rzemiosła przy ul. Moniuszki 20,

o godzinie 1000 w I terminie,

a o godzinie 1030 w II terminie.

Egzaminy czeladnicze w roku szkolnym 2017/2018
Egzamin czeladniczy godzina 10:00 teoria i praktyka

23.08.2018r. - kucharz,cukiernik,
                     - piekarz u p.Niewiadomskiego
22.08.2018r. - fryzjer
27.08.2018r.  - mechanicy, elektomechanicy i ślusarze
30.08.2018r.- branża budowlana:
- stolarz,
- murarz - tynkarz,
- monter zabudowyi robót wykończeniowych w budownictwie,
- monter sieci,instalacji i urządzeń sanitarnych.