„100 rysunków o zawodach rzemieślniczych na 100-lecie Cechu Bialskiego”

Z okazji 100-lecia Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci „100 rysunków o zawodach rzemieślniczych na 100-lecie Cechu Bialskiego”

Jubileusz 100-lecia reaktywowania bialskiego Cechu

17 listopada w Domu Rzemiosła odbyło się zwieńczenie roku jubileuszowego.

Na uroczystość 100 – lecia działalności Samorządu Rzemieślniczego przybyli rzemieślnicy zrzeszeni w bialskim Cechu, pracownicy i przyjaciele rzemiosła, ale także znamienici goście: Wicewojewoda lubelski - Robert Gmitruczuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska - Michał Litwiniuk, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie – Zbigniew Marchwiak, Dyrektor Delegatury Kuratorium - Małgorzata Kiec, Ks. Dziekan Marian Daniluk, wieloletni Prezydent Miasta – Andrzej Czapski oraz Tadeusz Łazowski, który przez długi czas pełnił funkcję Starosty bialskiego. Na zaproszenie odpowiedziały również ościenne Cechy.

CECH RZEMIEŚLNIKÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW

W BIAŁEJ PODLASKIEJ

serdecznie zaprasza

Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych,

nauczycieli, pedagogów szkolnych, doradców zawodowych

na konferencję

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym –

Inwestycją w rozwój gospodarczy”,

która odbędzie się 16 listopada 2018r. w godz. 9.00 – 13.00

przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej w auli nr 8

Celem konferencji jest przybliżenie istoty kształcenia dualnego jako formy nauki zawodu, kształcenia skierowanego również dla młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Idea tworzenia branżowych szkół zawodowych I stopnia to nowe spojrzenie Ministra Edukacji Narodowej na przygotowanie zawodowe uczniów do przyszłej pracy i ścisłego związku z miejscem odbywania zajęć praktycznych u pracodawcy.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszę o zarejestrowanie się w nieprzekraczalnym terminie do 13 listopada 2018r., poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem:
tel./fax 83 342-38-12.

Dyrektor Szkół Rzemieślniczych                                                        Dyrektor Cechu

Maciej Czech                                                                   Anna Rudowska - Śledź

PROGRAM KONFERENCJI

NOWE WŁADZE

Walne Zgromadzenie Członków Cechu w dniu 10.06.2018 r. wybrało na kolejną 4 – letnią kadencję nowe Organy Statutowe Cechu.

Zarząd ukonstytuował się następująco:

1. Starszy Cechu – Mirosław Sawczuk,
  2. Podstarszy Cechu – Zenon Śledź,
  3. Podstarszy Cechu – Waldemar Romaniuk,
  4. Sekretarz Zarządu – Kazimierz Mikołajuk,
  5. Skarbnik Zarządu – Jadwiga Turuta,
  6. Członek Zarządu – Maciej Furmaniak,
  7. Członek Zarządu – Andrzej Dębowski.

Komisja Rewizyjna:

1. Przewodniczący – Mirosław Joński,
  2. Z – ca przewodniczącego – Władysław Zaciura,
  3. Sekretarz – Edward Czapski.

Sąd Cechowy:

1. Przewodniczący – Krzysztof Ladko,
  2. Z – ca przewodniczącego – Bartłomiej Pawlak,
  3. Sekretarz – Jan Kukawski.

XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

23 i 24 czerwca br. 18 osobowa grupa rzemieślników, ich rodzin oraz pracowników rzemiosła, reprezentowała bialski Cech na corocznej Pielgrzymce Rzemiosła na Jasną Górę.