NASI UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W CARITAS

Dnia 16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji . Tego dnia uczniowie naszej szkoły z klasy I C wraz z wychowawcą udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Celem wyjścia było uświadomienia młodzieży na czym polega szacunek do odmiennych poglądów , zachowań i zainteresowań innych ludzi
Kierownik placówki Pani Anna Jakubiak zapoznała młodzież z funkcjonowaniem Ośrodka, opowiedziała o osobach , które w nim przebywają i z jakimi problemami do nich trafiają.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić pracownie: florystyczną, gastronomiczna, plastyczną , krawiecką , muzyczną , informatyczną oraz zobaczyć uczestników placówki podczas ich zajęć. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pracy w poszczególnych pracowniach i podziwiali ich efekty. Na koniec pobytu młodzież wysłuchała kilku utworów muzycznych wykonanych przez samych podopiecznych placówki, przygotowanych pod okiem terapeuty prowadzącego muzykoterapię .

Wyjście naszych uczniów do Caritasu w tym szczególnym dniu "Dniu Tolerancji" było okazją do refleksji nad swoimi postawami wobec „innych” oraz doskonałą lekcją uwrażliwienia młodzieży na drugiego człowieka.