WYCIECZKA DO LUBLINA

W dniu 16 grudnia 2021 roku młodzież z klas trzecich ucząca się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I stopnia wraz z opiekunami , dzięki współpracy z Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy wybrała się na wycieczkę do Lublina.

 

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku. Po Muzeum oprowadzał nas przewodnik który opowiedział nam smutną i intrygującą historię przetrzymywanych tam więźniów. Uczniowie zapoznali się z historią, okrucieństwem życia i śmierci w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym. Z zainteresowaniem oglądali ekspozycje zamieszczone w obozowych barakach i słuchali o tragicznych losach więźniów. Pobyt w Majdanku uświadomił uczniom wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Na Majdanku wszyscy mogliśmy się wyciszyć i pomyśleć choć przez chwilę o tragicznym losie osób, które tam zginęły. Był to moment na refleksje i przemyślenia, ile tak naprawdę jest warte ludzkie kruche życie.

Po trudnej lekcji historii uczniowie udali się do Parku Trampolin ARKOPARK, gdzie wzięli udział w nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem trampolin poziomych i skośnych. Zabawa na trampolinach i robienie tego , na co ma się ochotę tj. skakanie, wykonywanie salt i przewrotów oraz innych figur akrobatycznych , dostarczyła młodzieży mnóstwo radości.

Wycieczka miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej oraz integrację grupy podczas nowatorskich zajęć sportowych. Młodzież choć zmęczona ale bardzo zadowolona wróciła do domu z nowymi wrażeniami i doświadczeniami.