×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/autysta

Jak autysta odczuwa świat?

W dniu 27 września 2018 roku uczestnicy OHP kształcący się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I stopnia mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dotyczących bardzo poważnego tematu – autyzmu. Podczas zajęć terapeutki ze ,,Wspólnego świata” próbowały pokazać jak wygląda świat dzieci autystycznych.

Osoby z autyzmem mają trudności z rozpoznawaniem odpowiednich bodźców, radzeniem sobie w codziennych, wydawałoby się bardzo prostych sytuacjach. Inscenizowano ćwiczenia za pomocą których młodzi ludzie mogli przekonać się jak widzą, słyszą oraz odczuwają dotyk osoby z autyzmem. Na warsztatach problem ten został pokazany bardzo wnikliwie. Jedno z ćwiczeń polegało na tym, że terapeutki jednocześnie odczytywały kilka tekstów jednocześnie. Młodzież mogła zrozumieć jak to jest, gdy wszystkie dźwięki z otoczenia słyszy się z takim natężeniem. Mogli zrozumieć, co czuje osoba z autyzmem.

Po takich zajęciach młodzież na pewno stanie się bardziej tolerancyjna i wyrozumiała. Wszyscy okazywali duże zainteresowanie tematem.

{gallery}autysta{/gallery}

 

filmOsz