Francuscy Rzemieślnicy odwiedzili Polskich Rzemieślników

       IMG 0103     Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej gościł delegację rzemieślników z Francji w ramach programu ERASMUS +. Byli to przedsiębiorcy w zawodach: piekarz, cukiernik, elektryk, hydraulik, fryzjer, krawiec, stolarz i florysta.

              W dniach 30.05 – 03.06. 2016 uczestnicy projektu zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania polskich zakładów rzemieślniczych. Rzemieślnicy, którzy przyjęli francuskich pracodawców w swoich zakładach to: Cezary Niewiadomski - Piekarnia „Niewiadomski”, Zenon Śledź – Zakład Instalatorstwa sanitarnego, Dorota Krzymowska – Zakład fryzjerski, Zdzisław Serhej – Zakład Stolarski, Wanda Zajko – kwiaciarnia, firma BIALCON i Studio PRATA – Salon Sukni Ślubnych.

              Oprócz pracy był również czas na zwiedzanie Białej Podlaskiej i okolic. W programie znalazło się zwiedzanie Janowa Podlaskiego i stadniny koni, słynącej z hodowli koni czystej krwi arabskiej, dumy polskich hodowców, Pensjonat Uroczysko-Zaborek oraz pracownie ginących zawodów w Rosskoszy. Na zakończenie pobytu Goście z zagranicy mogli podziwiać piękno terenów nadbużańskich podczas wycieczki statkiem po rzece Bug.