„Śladami Powstania Warszawskiego” - wycieczka do Warszawy

W dniu 14 grudnia uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

     W muzeum uczniowie obejrzeli eksponaty związane z II wojną światową oraz  film w 3D pokazujący Warszawę z czasów powstania. Młodzież  zwiedziła replikę  kanałów oraz poznała historię zwykłych ludzi, których los ukształtowała II Wojna Światowa, miała okazję poruszać się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Wizyta w Muzeum umożliwiła młodzieży poznanie tak ważnego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny , jakim było Powstanie Warszawskie. 

     Kolejnym etapem wycieczki  był pobyt w Teatrze Kamienica i obejrzenie spektaklu profilaktycznego pt . „Wszechmocni w sieci ” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Lajki, stories, snapy – to świat, w którym żyje dzisiejsza młodzież . Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Spektakl  porusza aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje ich konsekwencje, o których powinno się mówić głośno.

     Po pobycie w tatrze uczniowie udali się do Parku Trampolin Hangar 646, gdzie wzięli udział w nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego pod czujnym okiem instruktorów z wykorzystaniem trampolin . Zabawa na trampolinach taka jak np. skakanie ,wykonywanie salt i przewrotów oraz innych figur akrobatycznych była doskonała formą rozładowania emocji , które towarzyszyły młodzieży, podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego.

     Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Starym Mieście aby obejrzeć świąteczną iluminację świetlną, która pięknie ozdabia Trakt Królewski Placu Zamkowego.

     Wycieczka do Warszawy miała na celu kształtowanie postawy patriotycznej oraz uwrażliwienie młodzieży na hejt i brutalność jaka może ich spotkać w sieci a także integrację grupy podczas nowatorskiej lekcji wychowania fizycznego  w parku trampolin .

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki.