20-lecie Szkoły Rzemieślniczej

DSC 4750,,Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina’’.

Takie przesłanie towarzyszyło nam w obchodach Jubileuszu 20 – lecia Szkoły Rzemieślniczej, które świętowaliśmy 19 października 2019 r. Spotkanie było również Świętem Nauczycieli i Mistrzów Szkolących. Gościliśmy wielu znamienitych Gości. Swoją obecnością zaszczycił nas m. in. Zarząd Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców na czele ze Starszym Cechu Mirosławem Sawczukiem, podstarszymi Cechu Zenonem Śledziem i Waldemarem Romaniukiem, sekretarzem Kazimierzem Mikołajczukiem, skarbnikiem Jadwigą Turutą i członkami Maciejem Furmaniakiem i Andrzejem Dębowskim. W spotkaniu uczestniczyli również Stanisław Czech – wieloletni były kierownik Cechu, główny inicjator powołania Niepublicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Przemysław Olesiejuk – pierwszy dyrektor Gimnazjum Rzemieślniczego, Mieczysław Maciejczyk – były pełnomocnik Zarządu ds. szkół i zastępca dyrektora Szkół Rzemieślniczych, Roman Bodziak – prezes firmy ubezpieczeniowej Horyzont, nauczyciele emerytowani, obecnie pracujący, Mistrzowie Szkolący i pracownicy Szkoły. Wszystkich zaproszonych gości przywitał dyrektor Szkół Rzemieślniczych Maciej Czech i podziękował za obecność. Wyraził uznanie i wdzięczność dla wszystkich, którzy tworzyli na przestrzeni 20 lat historię szkoły, zostawiając w niej cząstkę siebie w jej dorobku. Ze szczególnym wzruszeniem wspomniał o przyjaciołach szkoły, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie niezatarty ślad. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

W dalszej części obecni uczniowie przedstawili historię Szkoły Rzemieślniczej ze szczególnym wskazaniem na osiągnięcia i wszystkie ciekawe wydarzenia, które się odbyły. Pięknym podsumowaniem uroczystego Jubileuszu było stwierdzenie, że wszyscy Przyjaciele Szkoły Rzemieślniczej zgromadzeni na spotkaniu są największą wartością tej szkoły i dają świadectwo temu, że metaforycznie „mury szkoły żyją, nie tylko dlatego, że są w niej kolejne, nowe pokolenia, ale i dlatego, że wciąż w pamięciach wielu ludzi żyje szkoła.”