Dzień Seniora w bialskim Cechu

DSC 5322Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje.  Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, w sobotę 19 listopada 2016 roku w Domu Rzemiosła odbył się Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przemówieniem Dyrektor Cechu – Anny Rudowskiej-Śledź, która powitała wszystkich zebranych, po czym zaprosiła gości na występ przygotowany przez młodzież Szkół Rzemieślniczych pod okiem pani Alicji Wawryniuk, pani Moniki Wegiery oraz pani Edyty Trębickiej. Inscenizacja o dziejach historycznych Polski, którą wykonała młodzież, wywarła na gościach niezwykłe wrażenie. Występ został sowicie nagrodzony brawami. Część artystyczną zakończył koncert Chóru Echo Podlasia. Następnie życzenia Seniorom złożył Starszy Cechu – Mirosław Sawczuk. Życzył wszystkim przybyłym młodości ducha i zdrowia na długie lata, aby spotkali się w niezmienionym składzie na kolejnych spotkaniach z okazji Dnia Seniora.

Po występie chóru Dyrektor Cechu zaprosiła wszystkich do wspólnego biesiadowania.