35 Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

W dniach 25 i 26 czerwca odbyła się jubileuszowa 35 Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę.

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej zorganizował z tej okazji dwudniowy wyjazd dla zrzeszonych rzemieślników, ich rodzin i pracowników oraz pracowników Cechu i Szkół Rzemieślniczych.

Program wycieczki obejmował przede wszystkim udział w uroczystościach pielgrzymkowych, jak również wizytę w kopalni soli w Wieliczce oraz zwiedzanie Parku Miniatur w miejscowości Inwałd.

Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta na Jasnej Górze. Tradycyjnie przed mszą nastąpił uroczysty przemarsz Starszyzny Cechowej i Pocztów Sztandarowych na jasnogórskich błoniach.

W bieżącym roku organizatorem uroczystości była Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze obchodząca swoje 65 – lecie. Mszę Świętą koncelebrował ks. Biskup Adam Dyczkowski.

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców reprezentowała grupa 33 osób związanych z bialskim rzemiosłem.

Serdecznie dziękujemy za udział we wspólnym pielgrzymowaniu, za modlitwę i uroczyste reprezentowanie bialskiego rzemiosła na Jasnej Górze.