11 listopad Święto Niepodległości

DSC 4981W dniu 11 listopada 2019 roku włączyliśmy się w obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku Zarząd Cechu połączył to święto z organizowanym corocznie Dniem Seniora. Wszystkich zebranych w tym uroczystym dniu gości powitał Pan Mirosław Sawczuk- Starszy Cechu. Podziękował za przybycie wszystkim seniorom, którzy przez wiele lat przekazywali swoją wiedzę i umiejętności wielu młodszym pokoleniom.

Następnie młodzież szkół rzemieślniczych pokazała wszystkim obecnym krótką lekcję historii. Dzięki inscenizacji wszyscy mogli się dowiedzieć, dlaczego 11 listopada dla nas Polaków jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Jest to dzień radosny, w którym wszędzie gdzie są Polacy jest szczęście.