XXXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

23 i 24 czerwca br. 18 osobowa grupa rzemieślników, ich rodzin oraz pracowników rzemiosła, reprezentowała bialski Cech na corocznej Pielgrzymce Rzemiosła na Jasną Górę.

Pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy w sobotni poranek. Po dotarciu na miejsce i wspólnym obiedzie przedstawiciele bialskiego rzemiosła zwiedzili z siostrą przewodniczką Jasną Górę. Bardzo ciekawa wycieczka wzbogaciła znacznie wiedzę pielgrzymów na temat historii Jasnej Góry oraz cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Bardzo interesujący wykład, wypełniony wieloma ciekawostkami zostanie długo w pamięci wszystkich zwiedzających.

Tegoroczną pielgrzymkę organizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Po niedzielnym uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych wraz ze Starszyzną Cechową po Częstochowskich Błoniach odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył Biskup Tarnowski ks. dr Andrzej Jeż. Oprawę muzyczną zapewniła pielgrzymom orkiestra dęta z Łącka, która przed Mszą Św. wykonała piękny koncert pieśni patriotycznych.

Uroczystość zakończył tradycyjnie przemarsz pocztów sztandarowych przed Obraz Matki Boskiej, przed którym każdy złożył swój ukłon.

Wszystkim bialskim pielgrzymom dziękujemy za wspólny wyjazd i zapraszamy serdecznie za rok.