Boże Ciało

Pielęgnowaną od lat tradycją jest uczestnictwo środowiska rzemieślniczego w obchodach święta Bożego Ciała. Rzemieślnicy, pracownicy Cechu oraz Szkół Rzemieślniczych ubierają ostatni z czterech ołtarzy, na którym następnie wygłaszane jest kazanie. Także i w tym roku tradycji stało się zadość i już od wczesnych godzin rannych rzemiosło składało i przystrajało swój świąteczny ołtarz.

Po mszy świętej na Placu Wolności spotykają się procesje z 3 parafii: NNMP, Św. Antoniego i Św. Anny. Rzemiosło zawsze czynnie uczestniczy w procesji ze swym pocztem sztandarowym oraz ubraną w odświętne togi Starszyznę Cechową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w pracach przygotowawczych oraz za udział w uroczystości.