Hiszpania Wymiana Młodzieży

W dniach od 5.02P1010454.2017 roku do 18.02.2017 roku uczniowie Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej i ZSZ ZDZ dzięki ECKiW OHP w Roskoszy przebywa na dwutygodniowym stażu zawodowym w hiszpańskiej miejscowości Ubeda.

Staż zawodowy realizowany jest w ramach projektu unijnego „Od stażu do angażu” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku 6 lutego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli staże w restauracjach i cukierniach na terenie Ubedy oraz poza nią , gdzie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształci na terenie Polski, dodatkowo podczas pobytu realizowany jest kurs hiszpańskiego oraz zajęcia upowszechniające i ewaluacyjne w ramach projektu. Wyjazd jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.