Z wizytą w Straży Pożarnej

W dniu 22 kwietnia 2022 roku uczniowie klas pierwszych naszych szkół odwiedziła Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Podczas wizyty w jednostce młodzież miała okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Uczniowie obejrzeli wszystkie wozy bojowe wraz z wyposażeniem będące na stanie jednostki oraz stroje strażaków przeznaczone do akcji ratowniczo-gaśniczych wraz z całym osprzętem. Znaleźli się chętni uczniowie ,którzy z chęcią przymierzyli ubranie oraz hełm strażacki. Inni uczniowie z chęcią usiedli za kierownicą wozu strażackiego. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Przez wiele lat strażacy kojarzeni byli przede wszystkim z walką z ogniem. Uczniowie dowiedzieli się, że oprócz walki z żywiołem ognia straż zajmuje się ratowaniem ofiar wypadku, walczą z klęskami żywiołowymi np podczas powodzi. Zajmują się również ratownictwem technicznym, chemicznym, ekologicznym i medycznym. To wszystko młodzież mogła zobaczyć na filmach nagranych przez strażaków na różnego rodzaju akcjach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Podczas spotkania z młodzieżą w jednostce grupa strażaków zaprezentowała w jaki sposób przygotowują się do wyjazdu na akcję. Mogliśmy zobaczyć symulację pożaru budynku, gdzie w środku był człowiek. Nasza młodzież oprócz akcji gaszenia , mogła zobaczyć również jak wygląda udzielenie pierwszej pomocy osobie wyniesionej z zadymionego pomieszczenia.

Wizyta w Straży Pożarnej była dla naszej młodzieży wielką atrakcją. To była dla wszystkich ciekawa lekcja. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy z tego, jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie naszej młodzieży.