INTEGRACJA W ROSKOSZY

119598758 765220257600962 6613726497875057315 n
W dniu 16 września 2020 roku uczniowie Branżowej Szkoły Rzemieślniczej w Białej Podlaskiej wraz z nauczycielami integrowali się w Roskoszy. 

Wizytę w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy zaczęliśmy od zwiedzania Wioski Ginących Zawodów. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak w dawnych czasach wyglądała praca zduna, kamieniarza czy tkacza. W każdej pracowni młodzież mogła zobaczyć odpowiedni sprzęt, maszyny i narzędzia stosowane do wykonywania danego zawodu oraz wyroby rękodzielnicze. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali historii opowiadanych przez pana Marcina, pracownika ECKiW OHP.

Wyjazd do Roskoszy był też świetną okazją do wspomnień wakacyjnych, ciekawych rozmów oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wszystkim dopisywały humory, graliśmy w piłkę nożną i siatkową, słuchaliśmy muzyki.

Gospodarze tego obiektu, czyli Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy wspaniale nas ugościli. Wszyscy zjedli pyszną zupę pomidorową. Nie zabrakło też tradycyjnego pieczenia kiełbasek.

Słoneczna pogoda która nam towarzyszyła, sprawiła że to był bardzo udany dzień. Czas wspólnie spędzony minął szybko. Wszyscy zadowoleni, zrelaksowani i uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów.