BOŻE NARODZENIE I TRZECH KRÓLI

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I Szkoły Zawodowej , którzy wraz z nauczycielami p. Moniką Wegierą i p. Leszkiem Hładoniukiem przygotowali przedstawienie jasełkowe pod tytułem ,,Nawrócenie”. Zaprezentowali je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Po występie głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia, a Samorząd Uczniowski przygotował symboliczne prezenty dla wszystkich uczniów.