Światowy Dzień Zdrowia

W dniu 5 kwietnia 2018r z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, oraz poznali ekologiczne produkty które są dostępne w naszych sklepach. Prowadzący zajęcia  zaprezentował również młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych.

W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie mieli możliwość założenia narko-gogli  i alkogogli- specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków.  Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli  i narko-gogli skutkuje podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. 

Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.