Staż w Hiszpanii

W dniach od 3.02.2018 roku do 17.02.2018 roku uczniowie Branżowej Szkoły Rzemieślniczej oraz ZDZ Biała Podlaska dzięki współpracy z ECKiW OHP w Roskoszy przebywała na dwutygodniowym stażu zawodowym w hiszpańskiej miejscowości Sewilla.

 

Staże odbywają się w ramach realizowanego projektu  „Czas na staż”, który jest finansowany ze środków programu Erasmus+. Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Od poniedziałku 5 lutego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli staże w warsztatach samochodowych, restauracjach i cukierniach na terenie Sewilli, gdzie mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształci na terenie Polski, dodatkowo podczas pobytu realizowany był kurs hiszpańskiego oraz zajęcia upowszechniające i ewaluacyjne w ramach projektu. Wyjazd był doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni hiszpańskiej.