Wyjście z młodzieżą do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej

W dniu 29 października 18 osobowa grupa młodzieży Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Roskoszy ucząca się w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I stopnia wraz z opiekunami wybrała się do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. St. sekc. Andrzej Woźniak zaprezentował młodzieży sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Usiąść za kierownicą samochodów, przymierzyć ubranie i hełm strażacki oraz obejrzeć sprzęt jakim dysponuje jednostka. Podczas naszego pobytu w jednostce Straży Pożarnej grupa strażaków zaprezentowała jak wygląda przygotowanie i wyjazd na miejsce zdarzenia oraz pokaz zjazdu na rurze do akcji ratunkowej.

 

Młodzież zapoznała się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

Celem wyjścia było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, opanowanie niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności są bardzo przydatne w życiu każdego z nas.

Wyjście do Państwowej jednostki Straży Pożarnej było dla naszej młodzieży wielka atrakcją. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy z tego jak trudna i ciężka jest praca strażaka. Wymaga wiele wyrzeczeń oraz ciągłego dbania o sprawność i tężyznę fizyczną. Młodzieży bardzo spodobał się ten zawód i część z nich w przyszłości chciałaby pracować w tym zawodzie.