Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Jakie znasz zawody”

Dzisiaj (22 maja) Kapituła Konkursu wybrała laureatów Ogólnopolskiego konkursu „Jakie znasz zawody”, adresowanego do dzieci przedszkolnych młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Maluchy musiały wykonać prace plastyczna przedstawiającą zawód rzemieślniczy, starsi – wykonać zdjęcie a gimnazjaliści nakręcić krótki film.

Kapitiła konkursu w składzie:Tomasz Wika (przewodniczący) Wielkopolska Izba Rzemieślnicza, Katarzyna Rusin-Smolińska (koordynator konkursu), również Izba Poznań, Patrycja Czaplińska Kurtorium Oświaty w Warszawie, Katarzyna Dorosz, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie, Bożena Maciejewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 157 w Warszawie, Joanna jankowska nauczyciel tej szkoły, Tadeusz Bielski fotograf, Bartosz Konopka fotograf, Beata Ostrowaka, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Waeszawie, Jolanta Kosakowska, dyrektor Zespołu oświaty zawodowej w ZRP oraz Iwona Porczak dyrektor Zespołu informacji i promocji w ZRP - ze zwycięskich prac zmagań regionalnych wybrało po trzy najlepsze prace w każdej kategorii.

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Kacper Tarkowski (16 lat) z Białej Podlaskiej za film „Piekarz”, II nagroda przypadła Szczepanowi Klimkowi (14 lat) z Janiszewicz za film „Ślusarz”, a III – Wiktorii Elsner (14 lat) z Doruchowa za film „Podkuwacz koni”. W kategorii film Kapituła zdecydowała przyznać dodatkowe wyróżnienie za film kreskówkę „Dekarz” w wykonaniu Weroniki Pysk (14 lat) ze Skierniewic, za nowatorskie podejście do prezentowania zawodów rzemieślniczych.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.

Organizatorami już IV edycji wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim są: Związek Rzemiosła Polskiego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza oraz Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka.

Gratulujemy Kacper!!!

{youtube} 65J0HKwOTpY {/youtube}